Arst: miks olen kirglikult abordi vastu?

by

downes.jpgDr. Tammie Downes selgitab, et kuivõrd oma sündimata lapse tapmine on alati halb valik, on ta Inglismaal üldarstina praktiseerides kirglikult pühendunud aborti plaanivate naiste ümberveenmisele.

„Kui su elus on põhjaliku meeltesegaduse periood ― mis tahes-tahtmata soovimatu rasedusega kaasneb ―, siis on ülioluliste otsuste langetamiseks halvim võimalik aeg.”

„Minu juures on vastuvõtul käinud palju vägagi kõhklevaid tulevasi emasid, kes on lapse sünni järgselt vabanenud kõigist kahtlustest,” selgitab dr. Downes.

Dr. Downes ütleb, et kuivõrd arstid peaksid olema elu kaitsjad, on kahetsusväärne, et aborti on nii naiste kui arstide poolt vaadatuna hakatud käsitlema lihtsa valikuna. Kuid ta lisab, et „samal ajal on arstid hakanud üha enam silma vaatama faktile, et meie töös on tõsine konflikt. Ühest küljest teeme haigla ühes tiivas meeleheitlikke pingutusi päästmaks enneaegselt sündinud 21-nädalast beebit, samal ajal kui koridori teises otsas võetakse vastu naisi, kes tulevad aborteerima oma 24-nädala vanuseid lapsi. Kuidas saab keegi seda mõistuspäraseks pidada?”

(Inglismaal on tõepoolest tekkimas üha tõsisem puudus arstidest, kes oleks nõus abordi teostama. Samal ajal on mitmed aborti pooldavad organisatsioonid sündimata laste tapmisest keelduvad arstid vastutustundetuks tembeldanud. Vastavatest arengutest kirjutas ka ajaleht Postimees.)

Loe ingliskeelset artiklit Dailymail’i kodulehel.


%d bloggers like this: