Vastne rahvastikuminister abortide kõrge arvu pärast mures

by

urvepalo.jpgElukultuuri Instituudil on siiralt hea meel, et värskelt ametisse asunud rahvastikuminister Urve Palo väljendas ühes oma esimestest intervjuudest (12. aprill 2007, Vikerraadio saade Reporteritund) kõrge riigiametnikuna muret sündimata laste massilise tapmise pärast Eestis.

Pr. minister küsis reporterilt: “Kas Te teate kui palju lapsi aastas nö. tapetakse abordi käigus? Mina sain selle hiljaaegu teada ja see number on kümme tuhat — peaaegu pooled. Ja kui me kas või pooled nendest suudaks päästa — viis tuhat — oleks see juba suur asi, kakskümmend tuhat jääks meile sündivus. Nii et see on asi, millega peab tegelema.”

Loodame südamest, et rahvastikuministri murest kasvab tõepoolest välja riigi tõhus tegelemine sündimata inimeste õiguse elule kaitse tugevdamisega. On ju ka õiguskantsler kinnitanud, et sündimata inimeste elu kaitsmine on riigi jaoks mitte üksi moraalne, vaid ka õiguslik kohustus:

Riigi põhiseadusest tulenevaks kohustuseks on tagada kaitse sündimata [inimeste] elule. Riik peab oma kaitsekohustuse täitmiseks võtma tarvitusele piisavad meetmed ― ja seda nii normatiivsel tasandil kui tegelikkuses ― mis tagaks proportsionaalse ja efektiivse kaitse.

Tunnustust väärib ka ministri julgus minna eufemismidest kaugemale ning rääkida mitte pelgalt “abordist”, “raseduse katkestamisest”, ja “reproduktiiv-valikutest”, vaid asju õigete nimedega nimetades “abordi käigus tapetavatest lastest”.

Kuula intervjuud Vikerraadio kodulehel.


%d bloggers like this: