99 õhupalli pisikesele Eliotile

by

Ajastul, mil inimeste sünnieelsest tapmisest on saanud norm ning arstid soovitavad rasedatele emadele rutiinselt oma geneetilise väärarenguga laps aborteerida, on vanemaid, kes otsustavad puudega lapsed ilmale tuua, üha vähem.

Meie ajal on tõepoolest tarvis erilist julgust, et nii arstide, sõprade kui avalikkuse arvamust eirates raske puudega lapse ilmaletoomisega kaasnevad ohverdused omaks võtta.

Eliot Mooney oli üks sellistest lastest. Hoolimata asjaolust, et 30-ndal rasedusnädalal diagnoositi tal tüüpiline kromosoomihaigus trisoomia 18 ehk Edwardi sündroom, otsustasid tema vanemad raseduse lõpuni kanda. Vastupidiselt statistilisele tõenäosusele see ka õnnestus.

eliotparents3.jpg


Eliot sündis väljaarenemata kopsu, auguga südame ning igas tema keharakus sisalduva informatsiooni väärastumise tinginud vigase geneetilise koodiga. Tema sünnijärgne elu kestis vaid 99 päeva.

Sellest hoolimata ütleb Elioti isa, et tema poja elu lühidus “ei suutnud peatada elavat Jumalat teadustamast end läbi selle pisipoisi, kes ei öelnud eales sõnagi.”

Teades, et Elioti väljavaated pikemaajalisele ellujäämisele on pea nullilähedased, tähistasid tema vanemad Matt ja Ginny oma kiirelt areneva poja sünnipäeva kõigil tema 99-l elupäeval.

Peale Elioti surma kogusid Matt ja Ginny kokku mõned oma poja elu kajastavad fotod ja videolõigud ning koondasid need liigutavalt inspireerivasse 6-minutilisse filmi. See pisike film algab ajast kaks kuud enne Elioti sündi, mil Matt ja Ginni said oma poja tervisehädast teadlikuks, ning jätkub kajastades kogu pisipoisi elu ja ka selle järgseid sündmuseid.

Pealkirja “99 õhupalli” kandev video lõppeb järgmiste sõnadega: “Mitte kirikukantsel, mitte viimistletud presentatsioon, mitte kuulus raamat … vaid kaks ja pool kilo kaaluv poisike trisoomia 18-ga. Jumal näitas suurt rõõmu kuulutades tõde läbi selle maailma silmis väikese olevuse … Ja täna me tähistame seda. Eliot, sinuga on kõik hästi, ja kuigi me igatseme sind rohkem kui suudame väljendada, lahutab meid sinust vaid maa peal elada jäänud aeg. Peagi oleme taas koos, poja. Ema ja Isa.”

Lühikese aja jooksul on Mooney’de videot ainuüksi YouTube’is vaadatud enam kui 85 tuhat korda. Paljudele inimestele on Elioti vanemate isetu armastus sügava inspiratsiooni allikaks.

Ei ole kahtlust, et tõeline armastus nõuab tõeliseid ohvreid ning julgemata omahuvisid ohverdada riskib inimene kõige hullemaga: võimalusega, et ei saagi eales tõelist armastust tundma.

Allikas: LifeSiteNews.com


%d bloggers like this: