Slovakkias käivitus kampaania “Õigus elule”

by

Abordi legaliseerimise 50 aastapäeva märkimiseks seatakse reklaamtahvlitel üles 500 suurt tõetruud abordipilti.

Tänavune aasta tähistab Slovakkias abordi legaliseerimise 50ndat aastapäeva. Selle aja jooksul on kommunistliku valitsuse sisseseatud kestva inimsusevastase kuriteo läbi tapetud enam kui 1,37 miljonit sündimata inimest. Seejuures on slovakkia hetkepopulatsioon vaid viis miljonit inimest.

Et näidata Slovakkia inimestele abordi reaalsust ning murda seeläbi antud teemat ümbritsev ühiskondlik vaikimise vandenõu, käivitati lõppeval nädalal kampaania Pravo Na Zivot (õigus elule), mille raames seati üle terve riigi suurtele reklaamtahvlitele üles 500 tõetruud abordipilti. Samade piltidega reklaammaterjal paigaldati ka Bratislava ühistranspordisõidukeisse.

pravonazivot.jpg
11. nädala vanuselt abordi läbi tapetud inimene. Plakati ülaääres jookseb tekst “Sinult ei võetud õigust elule.”

Kampaania lähtub eesmärgist harida avalikkust ning nõuda sündimata inimeste õiguse elule täielikku ning sündinutega võrdses ulatuses tunnustamist ja kaitsmist.

„Täna on abort kõige tõsisem Slovakkia ees seisev inimõiguste alane probleem. Igal aastal tapetakse abordi läbi 14 000 last. See on ligi 30 korda enam, kui sureb mootorsõidukiõnnetustes ja ligi 100 korda enam, kui hukkub sünnijärgsete mõrvade läbi,” ütles kampaania eestkõneleja Jana Tutkova.

„Kaugelt liiga kaua on abort olnud avalikuks tabuks ning seda on peidetud eufemismide taha. Näidates avalikkusele seda õudset reaalsust, mis meie riigis aset leiab, oleme veendunud, et ees ootavad õiguslikud reformid. Ükski vähegi toimiva südametunnistusega inimene, kes neid pilte näeb, ei saa aborti sallida.”

Kampaaniat Pravo Na Zivot viivad koostöös läbi Center for Bioethical Reform (CBR Europe) ja Pastor Bonus.

Vaata Center for Bioethical Reform’i kodulehekülge ja kampaania kodulehte.

Advertisements

%d bloggers like this: