Inimsus on ülehinnatud!?

by

natural_selector10.pngKui elu on mõttetu, tundub selle lõpetamine ainsa mõtteka lahendusena. Seejuures kinnitavad hiljutised sündmused Jokelas, et tung mõttetut elu hävitada ei pruugi piirduda „vaid” enese tapmisega. Elan Helsingis otse Meilahti haigla kõrval, kus suri koolimõrvale järgnenud ööl ka Pekka-Eric Auvinen. Kuigi möödunud sündmused on niivõrd õõvastavad, et inimesi valdab pigem soov kõik unustada ja eluga edasi minna, tuleb mõte tahes-tahtmata nende juurde tagasi, et mõista selle manifesti (sest seda see tegu ju oli) tagamaid.

Kogu avalikkusele teadaolev info viitab sellele, et tegu oli äärmiselt põhimõttekindla isikuga, kes püüdis ühiskonnale midagi öelda. Ta valis oma sõnumi edastamiseks ka kõige võimsama meediumi – vere -, ja hoolitses selle eest, et edastatav teade oleks kõigile kättesaadav. Kuivõrd sõnumi edastamise hinnaks oli edastaja enese elu, ei ole kahtlust, et Auvinen pidi oma manifesti õigsuses jäägitult veendunud olema.

Erinevalt levinud tõlgendusest leian, et tegu ei olnud mitte psühhopaadi, vaid intelligentse noormehega, kes viis loogilise lõpuni teatud ühiskonnas valitsevad väärastunud ideed. Järgnevas mõtestan kolme laialt aktsepteeritud eeldust, mida tunnistades tuleb Auvineni tegu pidada igati loogiliseks lahenduseks.

Loe edasi siit.

Artikli autor on Helena Vooglaid.

Advertisements

Üks vastus to “Inimsus on ülehinnatud!?”

  1. Järjekordne koolitulistamine Soomes ananb tunnistust sügavast ühiskondlikust moraalsest kriisist « Elukultuuri Instituudi häälekandja Says:

    […] Eelmise aasta novembris toimus samuti Soomes Tuusulas tulistamine, kus koolipoiss tappis kaheksa kaasõpilast. Selle intsidendi kohta vaata Helena Vooglaidi artiklit “Inimsus on ülehinnatud”. […]

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: