Hispaania televisioon näitas abordiprotseduuri — teleajaloos esimest korda

by

Tükkideks rebitud hilise abordi ohvriks oleva loote kehaosad miljonite televaatajate silme all.

Eelmisel nädalal näitas Hispaania rahvustelevisioon abordiprotseduuri. Sündmus on muu seas erakordne, kuna tõenäoliselt ei ole ükski telejaam midagi sarnast kunagi varem teinud.

Videol, mis valmis varjatud kaamera abil Hispaania aborditööstuse sünge pale paljastamiseks, on näha, kuidas arstiõde süstib raseda naise vagiina kaudu lootesse surmavat mürki, misjärel toimub ca viie kuu vanuse lapse nurisünnitus. Arst peidab koheselt sündinud lapse pabereisse.

„Beebi sünnib surnult. Tema hälliks on prügikast,” ütleb kommentaatori hääl filmilõigus. Samuti näidatakse videos teist aborti.

Pärast teise abordi näitamist mainib kommentaator: „Nii kui beebi sünnib, peab arst ta kinni katma. Keegi ei vaata teda. Keegi ei uuri teda.”

abortion2.jpg

Hiljem uurib maskeerunud reporter siiski surnud laste kehasid. „Käed, jalad, nägu. Inimese surnukeha,” ütleb ta. Naissoost arst märgib, et beebi on 21 nädala vanune ning lisab, et ta ei vaata surnud loodete kehasid „iialgi”.

„Ei iialgi?” küsib saladusloori all tegutsev reporter, kes teeskleb abordikliinikust tööd otsivat arsti. „Ei iialgi,” vastab naine ja kordab „ei iial, ei iial, ei iial uuesti!” Küsimuse peale „miks” vastab ta „kuna see ei meeldi mulle.” „Muidugi, olete ju ema, ma eeldan – eksole?” küsib reporter. Järgneb vaikus.

Kõigi abordiks valmistunud patsientide rasedus oli väldanud enam kui viis kuud – „see on aeg, milleks loode on täielikult formeerunud ja omab täielikku meelelist tunnetust,” ütleb kommentaator. Üks patsientidest on vaid 15-aastane.

Video käigus tunnistab arst otsesõnu, et paljudel patsientidel ei ole abordi jaoks mingit seadusliku alusena kvalifitseeruvat põhjust. Samas, kinnitab ta reporterile, töötab kliinikus psühhiaater, kes täidab automaatselt kõik vajalikud dokumendid selleks, et näidata „psühholoogilist vajadust”, mis on Hispaanias üheks abordi seaduslikuks aluseks.

spaindoctor.jpg

„Siin kirjutatakse kõigele alla,” ütleb arst. „Psühhiaater on osa kliiniku personalist ja kõik tehakse sama katuse all.” Test, mille psühhiaater läbi viib, on „pelk formaalsus.”

„Kes iganes soovib aborti, saab seda siin teha,” ütleb kommentaator, nentides et sellised protseduurid on seaduslikud. Arsti tunnistab, et tegu on äriga, nagu iga teine.

Kliinik, mille nimeks on „El Bosque de Madrid” (http://www.clinica-el-bosque.com), on pro-life aktivistide poolt korduvalt esitatud kriminaalse käitumise süüdistuste adressaadiks oleva Raseduse Katkestamise Akrediteeritud Kliinikute Assosatsiooni (Association of Accredited Clinics for the Interruption of Pregnancy) liige.

Raporti nimega „Asi se aborta en España” (Nii tehakse aborte Hispaanias) valmistas Intereconomia TV – Hispaania rahvuslik televõrk. Otseseks läbiviijaks oli reporter, kes teeskles El Bosque’st tööd otsivat arsti. Niipea, kui ta oma soovist kliiniku valvelauas teada andis, viiakse ta kohe omanikuga kokku. Nimelt vajab kliinik meeleheitlikult personali, ütleb kommentaator.

Videos selgitab kliiniku omanik, et seni on aborte teinud medõed, ent peatselt muutub see seadusevastaseks. Omanik kirjeldab õnnelikult protseduuri, nagu seda õed läbi viisid, öeldes tööotsijast arsti teesklevale reporterile, et „tarvitseb vaid oodata, et naise keha selle (loote) väljutaks. Kui platsenta ei järgne, tuleb mind kutsuda.”

Ta kinnitab reporterile, et kui nii juhtub, „tuleb haarata tangid … ja „pin pin pin” ja ongi kõik,” vehkides kätega ringi, tavaline nägu ees.

spain1.jpg

Peale kõnealuse reportaaži eetrisse minekut tõi anonüümseks jääda sooviv isik 22 nädala vanuse ja mitmeks tükiks rebitud loote surnukeha Interconomia toimetusse.

Üks telejaama töötaja ütles, et nende kehaosade vastuvõtmisel arvati, et tegu on kellegi haige naljaga. „Arvasime, et need on tehtud plastikust.”

Intereconomia töötajad, olles nähtust šokeeritud, püüdsid loote jäänuseid varjata hiljuti lapse kaotanud kolleegi silme eest. Ent nad filmisid neid jäänuseid ning antud visuaalset materjali on nüüd laialt Hispaania meedias levitatud. Seejärel pöördusid telejaama töötajad politsei poole küsimusega, et mida peaks tükkideks rebitud inimese surnukehaga tegema.

„Viisime jäänused kiiresti lähedal asuvasse politseijaoskonda ja esitasime raporti,” ütles Xavier Horcajo, Interconomia TV direktor.

spain4.jpg

Horacjo kinnitas, et politseist öeldi talle, et „tihtipeale on abordipraktikaks lõigata laps juba emaüsas tükkideks, et kehast väljumise protsess oleks lihtsam.”

Troy Newman, organisatsiooni Operation Rescue president, tunnustas kõnealuste sündmuste olulisust. „Usun, et kui meil on abordi osas otsene ja kõrvalekalleteta debatt, rääkides sellest, mis täpselt abort on, mida see täpselt beebile teeb, millised on kahjulikud toimed emale, siis pro-life liikumine võidab ilma igasuguse pingutuseta sajal protsendil juhtudest,” ütles ta.

„Euroopas aset leidev debatt on fenomenaalselt oluline. Üleilmses võitluses abordi vastu on see täiesti pöördelise tähtsusega, ning loodan, et selle toime hakkab avalduma ka Ameerika poliitikas.”

Vastusena küsimusele selle kohta, miks ei ole Ameerika meedia kunagi televisioonieetris aborti näidanud, vastas Newman, et „meedias valitseb täielik abordi reaalsusse puutuva tõe salgamine ja varjamine,” kirjutades selle liberaalse, aborti pooldava mentaalsuse arvele.

Artikli autor on Matthew Cullinan Hoffman. Artikkel avaldati originaalis uudisteportaalis LifeSiteNews.com.

YouTube’i video Interconomia eetris olnud reportaažist (Hoiatus: sisaldab materjali, mis võib põhjustada raskeid tundeid):

Seonduvad artiklid:

Spanish Pro-Life Activists Seek New Investigations of Abortionists Following Arrests

Late Term Abortionist Arrested by Spain’s Police

Üks vastus to “Hispaania televisioon näitas abordiprotseduuri — teleajaloos esimest korda”

  1. Saatan Says:

    Teate inimesed lihtsalt ei mõtle abordi peale. Miks? Sest enamik inimesi ei saa arugi, et nad ise elus on. Et neil süda rinnus tuksub ja et nende naha all asuvad veresooned, kus veri voolab, kasvavad luud, liigesed, lihased. Me oleme unustanud, et me oleme elus. Me oleme elavad surnud.

    Kogu see aborditemaatika on lihtsalt jube. Aga pole lootustki, et see olukord paraneb kuni ühiskond koosneb hullumeelsetest, kes vintsklevad televisiooni, porno, alkoholi ja orgasmisõltuvuse käes.

    Ma olen ka ise naisele kunagi öelnud, et tehku aborti. Õnneks ta ei kuulanud mind. Olin siis ka ise sisemiselt surnud, minus puudus teadmine, et olen elus. Ma ei tea, mis vahepeal juhtunud on, aga praegu on kõik teisiti. Ma ei hakkaks elus ees asju ajama naisega, kes aborti normaalseks asjaks peab. Veel vähem seda ise nõudma.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: