Urve Palo tahab kampaaniaga naisi abortidest loobuma panna

by

palo.jpgEttevõtmisega soovib Palo büroo iivet tõsta, vastased peavad seda ebaeetiliseks.

Rahvastikuministri büroos küpseb reklaamikampaania, mille eesmärk on keelitada naisi abortidest loobuma. Riigieelarvest rahastatava ettevõtmisega soovitakse iivet tõsta.

“See ei ole abordivastane, vaid aborditeemaline teavituskampaania,” täpsustas minister Urve Palo, kelle sõnul peab informeerimine samal ajal olema mõjus. Palo sõnul on meil aborte rohkem kui näiteks Põhjamaades, sest naised on vähem informeeritud. “Tahan, et rasestunud naine mõtleks väga tõsiselt järele, et ta teaks, et tal on tegelikult juba elus inimene kõhus,” ütles Palo, kinnitades, et kampaania eesmärk on aborte vähendada.

“Sõnum on see, et loode on juba inimene,” ütles idee autor, rahvastikuministri nõunik Kristina Täht, kes lahkub homme oma ametist. “See on naise vaba valik küll, aga tihti pole talle seletatud, millised on selle meditsiinilised ja psühholoogilised tagajärjed. Tahame, et naised oma valikuvabadust paremini kasutaksid.” Täht ei nõustu, et aborditegemise põhjused on enamasti mitmekihilisemad ja sotsiaalsed. “Tihti on see täiesti suvaline otsus.”

Loe edasi Eesti Päevaleht Online-st

Advertisements

%d bloggers like this: