Uus EKI raamat: “Lugabe mul elada!”

by

lubageelada.jpg

Suur heameel on teatada, et valminud on Elukultuuri Instituudi esimene kirjastamisprojekt. Nimelt on nüüdsest eesti keeles saadaval Bernard Nathansoni raamat “Lugabe mul elada! Meelt muutnud abordiarsti teekond surmast ellu”. Tutvustuseks tekst raamatu tagakaanelt:

“Tunnen hästi holokausti, olen seda süviti uurinud ja kaotanud selles ka oma sugulasi. Samuti on mul korralikud teadmised marksismist ja selle verisest pärandist. Kuid abordi valdkonda tunnen ehk sügavamalt kui keegi teine.”

Ligi 20 aasta vältel, mil dr Nathanson abordiarstina töötas ja juhatas suurimat tol ajal tegutsenud abordikliinikut maailmas, tegi ta ise ja tehti tema vastutusel kokku enam kui 75 000 aborti. Teda tunti kui abordikuningat. Seejuures kuulus dr Nathanson Rahvusliku Abordiõiguste Liidu asutajana abordi seadustamise võtmetegelaste hulka USAs. Käesolevas raamatus, mis on osalt vaimne autobiograafia, osalt poliitiline kampaania ja osalt abordiajaloo kroonika, arutleb dr Nathanson põhjuste üle, mis viisid teda abordiäri sügavustesse ja lõpuks sellest välja.

Dr Nathanson meenutab oma varajase meditsiinikarjääri moraalset tühjust, mis võimaldas tal külmavereliselt aborteerida isegi omaenda lapse. Ultraheli tehnoloogia kasutusele võtmise läbi avanenud pilt lootest kui elavast inimesest ning teiselt poolt ausast enesevaatlusest lähtuv vaimne pöördumine kujundasid aga dr Nathansonis aegamööda veendumuse, et abort on sügavalt ebamoraalne nähtus. Sellest algas tema elus uus ajajärk: 1975. aastast on dr Nathanson tegutsenud ühena pro-life liikumise juhtfiguuridest, üritades kord lahti päästetud džinni taas pudelisse püüda.

Raamatu saab osta Elukultuuri Instituudist ning Apollo ja Rahva Raamatu kauplustest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: