Anti-beebi pillid võtsid mullu viie Norra naise elu

by

Eelmisel aastal suri Norras beebipillide manustamise tagajärjel viis noort naist, kellest kaks olid teismelised.

Kunagi varem pole beebipillide põhjustatud surmajuhtumite arv olnud nii suur kui möödunud aastal, üleelmisel aastal võtsid beebipillid kaks elu, rääkis Harald Lislevand riiklikust ravimiametist VG Nettile.

Eelmisel aastal suri Norras beebipillide süül viis noort naist, kellest kaks olid teismelised. Viiest naisest kolme vanus lähenes 30-le, üks oli 16-aastane ja teine 17-aastane.

Norra ravimiamet sai eelmisel aastal rekordarvu teateid kõrvalmõjude kohta, mis pillide kasutamisel võivad tekkida. 44 teadet seitsmekümnest käis trombi kohta, millest viis said saatuslikuks, kirjutab leht.

Neist viiest õnnetu lõpu leidnud naisest oli kahel kõrgendatud trombioht: üks oli faktor V Leideni mutatsiooni kandja ja teine suitsetaja. Lislevandi sõnul võtab ravimiameti endiselt beebipille kui turvalist kaitsevahendit, sest trombioht on isegi raseduse ajal suurem kui beebipillide võtmisel.

Allikas: Tarija24.ee

Vaata lisaks:

7 kommentaari to “Anti-beebi pillid võtsid mullu viie Norra naise elu”

 1. Ray D. Noper Says:

  Konservativism võttis hiljuti kahe inimese elu
  http://www.postimees.ee/?id=23357

  Kristlus võttis hiljuti vähemalt kahe lapse elu
  http://cnews.canoe.ca/CNEWS/World/2008/08/16/6474116-ap.html
  http://www.religionnewsblog.com/category/madeline-neumann

  “Elukultuur” on võtnud 7 raske raha eest haritud spetsialisti elu (ja on üritanud veel paarisajal korral)
  http://en.wikipedia.org/wiki/Abortion-related_violence#Murders
  (Tore “elu”-“kultuur” küll, mis ei taandu samas elu võtmisest.)

 2. elukultuur Says:

  Artiklis osundatud juhtudel oli naiste surma põhjuseks tervisehäired, mille põhjustasid pillid. Noperi kommentaaris viidatud juhtudel ei võtnud elu ei konservatism, kristlus ega elukultuur, vaid haiged inimesed.

 3. Ray D. Noper Says:

  Artiklites osundatud juhtudel oli naiste surma põhjuseks tervisehäired, mille põhjustasid hormoonravimite ebakorrektne rakendamine (koosmõju suitsetamisega, geenimutatsioonid, muud terviseriskid). Minu viidatud juhtudel võttis elu konservatismi, kristluse või elukultuuri ebakorrektne rakendamine (koosmõju mõtlemisprobleemidega, intellektuaalsed häired). Haigete inimestega on tegu mõlemal juhul, paluks ilma demagoogiata.

  Religioossetel põhjustel sureb praeguseks siiani rohkem inimesi kui hormoonpreparaatide ebakorrektse tarvitamise pärast.

 4. elukultuur Says:

  Paistab, et oled pisut segaduses. Esimeses kommentaaris väidad, et elu võttis konservatism, kristlus ja elukultuur, teises kommentaaris aga, et nende ebakorrektne rakendamine. Kuivõrd teises kommentaaris väidad, et esimeses kommentaaris öeldu oli tegelikult vale, siis keda peaks demagoogias kahtlustama? :o)

 5. Ray D. Noper Says:

  Esimeses kommentaaris demonstreerisin näite varal demagoogiat, mida algne postitus sisaldab. Ei ole ju ometi keeruline aruteluvorm “elukultuurlastele” ?

  Antibeebipillid ei võtnud mullu mitte ühegi Norra naise elu, nende koosmõju muude terviseseisunditega võttis. Kui muidugi “elukultuurlased” jäävad raiuma, et nende esialgne väide on tõene, on järelikult nende loogika järgi tõesed ka minu esimeses kommentaaris leiduvad väited.

 6. elukultuur Says:

  Artiklist ei tulene, et Norra naiste surma oleks põhjustanud pillide ebakorrektne kasutamine – selle oled ise juurde mõelnud. Mis puutub koosmõjusse terviseseisundiga, siis seda muidugi: ka tsüaniid ei põhjusta kellegi surma, kui ta terviseseisunditega kokku ei puutu (kokkupuude terviseseisundiga “elu” põhjustab terviseseisundi “surm”). Sellega loen antud mõttevahetuse lõppenuks. Kõike paremat.

 7. Ray D. Noper Says:

  Postituses on kirjutatud:

  Neist viiest õnnetu lõpu leidnud naisest oli kahel kõrgendatud trombioht: üks oli faktor V Leideni mutatsiooni kandja ja teine suitsetaja. Lislevandi sõnul võtab ravimiameti endiselt beebipille kui turvalist kaitsevahendit, sest trombioht on isegi raseduse ajal suurem kui beebipillide võtmisel.

  Kui veidi tausta juurde uurida leiab, et vähemasti veel kaks neist viiest olid kõrgendatud riskigrupis, tõenäoliselt ka viies. Tsüaniidinäide aga on järjekordselt kehvapoolne demagoogia.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: